top of page

Liposukcja

Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej zgromadzonej na brzuchu, udach, czy też pośladkach jest źródłem kompleksów bardzo wielu osób. Sposobem na szybkie i skuteczne uporanie się z nieestetycznym problemem jest liposukcja.

Zabieg ma na celu odessanie tkanki tłuszczowej z wybranych części ciała, za pomocą specjalnej kaniuli połączonej z przyrządem wytwarzającym podciśnienie. W zależności od ilości usuwanej tkanki tłuszczowej i zastosowanego znieczulenia zabieg może trwać od 1 do 5 godzin. Przed zabiegiem na ciele pacjenta, w pozycji pionowej, zaznacza się anatomiczne kształty oraz rozłożenie tkanki tłuszczowej. Na sali operacyjnej miejsca te są dokładnie dezynfekowane i zabezpieczane przez ewentualną infekcją.

Następnie w miejsce przygotowane do zabiegów wprowadzany jest specjalny płyn, który w zależności od stosowanej metody może zawierać środek miejscowo znieczulający. Najważniejszą fazę liposukcji stanowi odsysanie tkanki tłuszczowej. Poprzez niewielkie nacięcia wykonane przez chirurga, pod skórę wprowadzana jest kaniula. Ruchy prowadzone są od dołu do góry, w taki sposób, aby nie uszkodzić tkanki mięśniowej ani skóry. W okresie pooperacyjnym powierzchnia skóry jest nierówna i obrzęknięta i dlatego konieczne jest noszenie opatrunku uciskowego przez okres 6 tygodni.

Liposukcja nie jest zabiegiem dla ludzi w starszym wieku.
Ponadto należy ją traktować jako modelowanie sylwetki ciała, a nie jako leczenie otyłości.

bottom of page